کیف پول دیجیتال یا کیف پولی که شما از طریق آن بتوانید انتقال پول را در خارج از کشور به انجام برسانید، یک دغدغه بسیار مهم است که قبل از انجام کار باید حتماً راجع به آن اطلاعات داشته باشید. ما می‌خواهیم در این مقاله راجع به دو مورد از کیف پول‌ های خیلی معتبر با عنوان ‌های پرفکت مانی و وب مانی با شما صحبت کنیم و به مقایسه این دو مورد بپردازیم تا بتوانید با اطلاعات کافی‌ به سراغ هر کدام از آنها بروید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

توضیحات کلی در مورد وب مانی و پرفکت مانی

قبل از اینکه بخواهیم وارد مقایسه اصلی بشویم، بهتر است که یک سری توضیحات راجع به آنها داشته باشیم.

این دو مورد جزو کیف پول‌های محبوب برای مردم ایران به حساب می‌ آیند، زیرا اکثر کیف پول‌ ها تحریم هستند اما این دو مورد به خاطر اینکه تحریم نشده ‌اند، توسط ایرانی‌ها خیلی زیاد استفاده می ‌شوند و شما می‌توانید آنها را در ایران بدون اینکه نیاز به خدمات ارزی شرکت ‌های واسطه داشته باشید، ثبت نام ‌های لازم را انجام دهید و از خدمات آن ها استفاده کنید. نکته مهمی که در موردشان وجود دارد، این است که شباهت زیادی با ویزا کارت و مستر کارت دارند. در نتیجه می توانند خیلی خوب کار راه‌انداز باشند.

مقایسه وب مانی و پرفکت مانی

اگر بخواهیم مقایسه این دو مورد را با یکدیگر انجام دهیم، از راه‌های مختلفی می ‌توانیم بررسی کنیم که شامل موارد زیر هستند:

تفاوت نرخ کارمزد

از موارد مهمی که می‌تواند باعث تفاوت این کیف پول ‌های الکترونی بشود، نرخ کارمزد آن هاست. شما برای هر تراکنشی چه در ایران و چه در خارج از ایران باید کارمزد پرداخت کنید. پرفکت مانی کارمزد تراکنش 0.5 درصد دارد، در حالی که کارمزد تراکنش در وب مانی 0.8 درصد است.

اعتبار و محبوبیت

در مورد اعتبار و محبوبیت کارت اعتباری پرفکت مانی یا وب مانی هم باید مقایسه‌هایی انجام دهیم. این‌ها می ‌توانند هر کدام مزایای مختلفی داشته باشند. کیف پولی که فقط توسط بعضی از سایت‌ها پشتیبانی شود معمولاً محبوبیت زیادی ندارد اما این مورد در مورد پرفکت مانی و وب مانی صدق نمی ‌کند یعنی آنها ارتباط خیلی نزدیکی از لحاظ محبوبیت دارند و در سال‌ های اخیر هم با پیشرفت‌ های قابل توجهی که داشتند توانسته‌اند مورد توجه افراد زیادی قرار بگیرند.

نحوه شارژ

در مورد مقایسه از لحاظ نحوه شارژ باید گفت برای اینکه حساب پرفکت مانی را شارژ کنید، می‌توانید از ووچر پرفکت مانی استفاده کنید. همچنین می ‌توانید به سراغ کارت‌های اعتباری و صرافی‌های آنلاین هم بروید اما برای اینکه حساب وب مانی را پر کنید، مجبور هستید که از پیمر استفاده کنید. پیمر شبیه به همان ووچر است که برای پرفکت استفاده می‌شود. البته امکان استفاده از کارت اعتباری و صرافی آنلاین هم در این مورد وجود خواهد داشت.

سرعت انتقال ارز

در مورد سرعت انتقال پول که یکی از مهم‌ترین گزینه‌هاست، باید گفت که هر دو از لحاظ سرعت گزینه مناسبی هستند و شبیه به یکدیگر عمل می ‌کنند و انتقال پول از طریق هر کدام نیاز به ۲ الی ۳ روز کاری دارد.

پشتیبانی از کیف پول‌های مختلف

از دیگر مواردی که می‌توانیم به آن اشاره کنیم، مسئله مربوط به کیف پول‌هاست. اگر یک حساب پرفکت مانی داشته باشید، می‌توانید ۳ نوع کیف پول طلا، یورو و دلار را در اختیار بگیرید اما در مورد حساب وب مانی چنین چیزی وجود ندارد. برای حساب وب مانی فقط استفاده از انواع کیف پول دلار، یورو، دانگ و روبل روسیه امکان‌پذیر است.

با توضیحات ارائه شده در این مطلب شما متوجه شدید که چگونه باید ارز دیجیتال را از طریق دو سیستم معتبر انتقال دهید. ما یک مقایسه کامل راجع به این دو مورد برایتان ارائه دادیم. اگر نیاز به تهیه هر کدام دارید، کافی است که به سایت ارزپال مراجعه کنید و اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. شما می‌توانید اقدام به خرید کارت اعتباری هم در این سایت بکنید و شارژ حساب خود را انجام دهید.

جمع ‌بندی

مقایسه سیستم‌های بانکی مختلف می‌ تواند به شما کمک کند تا هم سرعت کار بالاتری برای جابجایی و انتقال پول داشته باشید و هم این که بتوانید از مزایای زیادی بهره‌مند شوید. ما در این مقاله یک مقایسه کامل و جامع راجع به دو مورد از سیستم‌های انتقال پول به صورت بین المللی با شما صحبت کردیم و برایتان توضیح دادیم که خرید پرفکت مانی و وب مانی هر کدام از جنبه‌های مختلف چگونه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *