مبادله سریع

دنیای پر هیاهوی ارزهای دیجیتال نظر بسیاری از افراد را در سراسر جهان به خود جلب نموده است. این امر سبب شده تا فعالان در این حوزه به دنبال شناخت بهترین روش و استراتژی معاملاتی برای کسب درآمد و ترید در بازار ارزهای دیجیتال به همراه مبادله سریع باشند. چیزی به اسم بهترین روش مبادله رمز ارز وجود ندارد اما تحلیل و بررسی روش ‌های متفاوت و استفاده از آن ‌ها با توجه به شرایط زمانی و بازار فعلی بسیار مؤثر است.

نظر به اینکه شیوه ها و روش های مبادله بسیار متفاوت هستند، بهتر است که هر فرد سبک خاصی را برای خود انتخاب نماید. زیرا بعضی روش ها بیشتر از بقیه با سلیقه، آستانه تحمل و اهداف فرد مطابقت دارند. در ادامه  این مطلب می خواهیم روش های مبادله سریع ارزهای دیجیتال را شرح دهیم.

روش های مبادله سریع ارزهای دیجیتال

فاکتورهایی همچون بازه زمانی که جهت مبادله و ترید در نظر گرفته می ‌شود و نوع تحلیلی که برای بررسی قیمت ارز دیجیتال به کار برده می شود، روش ‌های معاملاتی متنوعی را به وجود می آورند که می توان از آن ها در مبادله ارزهای دیجیتال استفاده نمود. در بخش زیر به بیان قابل توجه ترین روش های مبادله سریع ارزهای دیجیتال می پردازیم:

اسکالپینگ

انجام مبادله با سرعت بالا و در تایم فریم های کوتاه، اسکالپینگ نامیده می شود که هدف از آن کسب سود ثابت حتی به میزان کم می باشد. افزایش سرعت در سود، سرعت ضرر را نیز کاهش خواهد داد. کسب سود در این روش از نوسانات لحظه ای در بازار است. پیش از خرید ارز مورد نظر، می بایست نوسانات قیمت را بررسی نمایید و سپس معامله را باز کنید. پس از باز کردن معامله به محض آنکه به سود مورد نظر رسیدید باید معامله را ببندید و از آن خارج شوید. واضح است که روش اسکالپینگ به حضور و تمرکز مداوم نیاز دارد و درصورت داشتن مهارت کافی، احتمال کسب سود زیاد از آن بسیار می باشد.

مبادله سریع

معاملات روزانه

مبادلات روزانه یکی از پرطرفدار ترین روش های مبادله رمزارزها است که بیشترین حجم معاملات را دارد. کسانی که به انجام معاملات روزانه می پردازند، از این طریق امرار معاش می کنند. در این روش معامله گر، ارز مورد نظر را باتوجه به قیمت آن به صورت کوتاه مدت نگه می دارد و بر اساس تحلیل تکنیکال، آن را در زمان مناسب می فروشد. تریدرهای روزانه می بایست زمان کافی را جهت نظارت بر بازار اختصاص دهند.

درصورتی که فرد موقعیت جدیدی را در ساعت 11 صبح باز کند و تا ساعت 2 ظهر همان روز ببندد، یک معامله روزانه انجام داده ‌است. در مبادلات روزانه باید احتیاط شود، چراکه تغییرات قیمت سریع صورت می گیرند. در عین حال، تعیین حد سود و ضرر سبب ایجاد امنیت بیشتر سرمایه گذاری خواهد شد.

آربیتراژ

آربیتراژ به کسب سود از اختلاف قیمت یک رمز ارز در صرافی ‌های گوناگون در یک زمان گفته می شود. جهت انجام اینگونه مبادله، معامله گر ارز دیجیتال مورد نظر را از یک صرافی با قیمت پایین تر می خرد و آن را در یک صرافی دیگر که قیمت بیشتری دارد، به فروش می رساند. روش آربیتراژ ریسک کمتری دارد و کم سود می باشد و در آن تریدر از اختلاف قیمت ارز دیجیتالی خاص در صرافی ‌های گوناگون جهت کسب سود استفاده می نماید.

معاملات معکوس

مبادلات معکوس یا Reverse trading، یکی از روش های سودآور در بازار رمز ارزها می باشد. در صورتی که روند قیمت یک ارز دیجیتال طی یک بازه‌ زمانی صعودی باشد، تریدرها در مبادلات معکوس با بهره گیری از ابزارهای تخصصی و بررسی الگوهای مختلف، روند را نزولی پیش ‌بینی می‌کنند و فورا وارد معامله می ‌شوند. بعضی از معامله گران نیز با پیش ‌بینی بیشترین و کم ترین قیمت رمزارزها، مبادلات خود را مدیریت کرده و سود دریافت خواهند کرد. لازم به ذکر است که در صورت پیش ‌بینی اشتباه، متضرر خواهید شد.

مبادله سریع

معاملات مومنتوم

بهره گیری از روش مومنتوم یکی از راه های ساده جهت کسب سود در بازار ارزهای دیجیتال می باشد. تریدرها با استفاده از این روش و با سوار شدن بر موج نوسانات قیمتی، سودهای زیادی کسب می کنند. نا گفته نماند که  این روش معاملاتی بسیار پر رسیک است.

جهت انجام معامله به روش مومنتوم، معامله گران توجهی به حد پایین یا حد بالا ندارند و توجه خود را روی قدرتی می گذارند که یک موج افزایش قیمت را هدایت نمایند. معامله گر می تواند مبادلات را در زمان افزایش قیمت انجام دهد. اینگونه معاملات کوتاه مدت می باشند و همانطور که بیان کردیم دارای ریسک بالایی هستند.

سخن پایانی

نمی توان به طور قطعی بیان نمود که کدام یک از روش های مبادلات ارز دیجیتال از همه بهتر می باشد. روش های انتخابی هر تریدر با توجه به اهداف او متفاوت است. توجه داشته باشید که روش‌های مبادله سریع تنها همین مواردی که توضیح دادیم نیست و روش ‌های ترید متنوع ‌تری در بازار ارز‌های دیجیتال وجود دارد. اگر قصد ورود به دنیای ارزهای دیجیتال و ترید کردن را دارید، پیش از هر چیز با مفاهیم اصلی دنیای کریپتو و روش ‌های انجام مبادلات آشنا شوید. چراکه بدون داشتن دانش و اطلاعات کافی در این حوزه، استفاده از یک شیوه معاملاتی نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *